Протидіємо булінгу разом

План заходів

щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі

Васьковицького ліцею

Назва заходу

Цільова аудиторія

Термін проведення

1.

Тренінгове заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

5-11 класи

         Лютий

2.

Поради «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».

1-11 класи

Протягом року

3.

Години спілкування на тему: «Кібербулінг».

5-11 класи

Протягом року

4.

Корисні правила-поради для  профілактики і подолання кібербулінгу.

9-11 класи

Протягом року

5.

Перегляд відео презентацій «Булінг в школі. Як його розпізнати»,«Кібербулінг або агресія в інтернеті:способи розпізнання і захист дитини».

5-11 класи

Лютий

6.

Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг».

Батьки

Лютий

Травень

7.

Поради батькам, щоби зменшити ризик булінгу та кібербулінгу для своєї дитини.

Батьки

          Лютий

Травень

8.

Міні-тренінг "Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті".

1-4 класи

Лютий

9.

Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа. Маски булінгу».

Педагогічний колектив

Березень

10.

Перегляд відеороликів «Нік Вуйчич про булінг у школі», «Булінг у школі та як з ним боротися – говоримо з Уповноваженим Президента України..», «Зупиніться!!! Моя історія про Булінг і Кібербулінг».

1-11класи

Протягом року

11.

Бесіда–тренінг «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг».

5-9 класи

Квітень

12.

Консультативний пункт «Скринька довіри».

 

Протягом року

 

Процедура подання заяви про випадок булінгу (цькування) та порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

 

1.     Якщо педагог або інший працівник закладу освіти (інший учасник освітнього процесу) став свідком булінгу, він  інформує керівника закладу освіти у письмовій формі незалежно від того, поскаржилась йому жертва булінгу чи ні; або ж аналогічно після отримання звернення дитини.

2.     Учасником освітнього процесу (учні, вчителі, батьки) на ім’я керівника освітнього закладу подається заява, де вказується інформація щодо джерела її отримання:

·        Постраждалий чи свідок булінгу (цькування);

·        Підозра про вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками;

·        Достовірна інформація від інших осіб та часу:

·        Як довго триває;

·        Одноразовий конфлікт чи відповідні дії носили систематичний характер

3.     Відповідно до такої заяви керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

4.     Наказом керівника закладу освіти по школі пишеться наказ про створення Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, психолога та соціального педагога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.

5.     Розглянувши письмову заяву, керівник закладу освіти скликає засідання  комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) і окреслює подальші дії.

6.     Комісія протягом однієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.

7.     За умови визнання Комісією результатів розслідування фактом булінгу (цькування), керівник освітньої установи на протязі однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальну поліцію), Службу у справах дітей.

8.     Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

9.     У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник освітньої установи рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) із  заявою до  органів Національної поліції України.

10.   За будь-якого рішення Комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.

Детальніше у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Коментарі

  1. Так на даний час коли випадки булінгу стали все частіше виявлятися по школах. То іняормація є дуже доречною щоб знати як потім реагувати, якщо виникне така ситуація.
    Дякую за цікаві вправи навіть цікаво для себе

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар